Ana içeriğe atla

Türkiye'nin en büyük Ro-Ro gemisi M/V MELEQ, Alternative Transport'a teslim edildi


 

Alternative Transport tarafından Flensburger Tersanesi'ne sipariş edilen ve Türkiye'nin en büyük Ro-Ro gemisi olma özelliğine sahip 280 treyler kapasiteli M/V MELEQ isimli gemi, dün şirket yetkililerine teslim edildi.

Alternative Transport için Flensburger Tersanesi'ne inşa edilen Türkiye'nin en büyük Ro-Ro gemisi olma özelliğine sahip 280 treyler kapasiteli M/V MELEQ, dün şirket yetkililerine teslim edildi.

Alternative Transport'un beşinci gemisi olan M/V MELEQ, 18 Kasım 2016 tarihinde Flensburg Tersanesi'nde yapılan törenle denize indirilirken, ikizi olan M/V FADIQ'in saç kesim töreni yapılarak kızağa alınmıştı.

Alternative Transport'un filosuna katılan 280 treyler kapasitesi M/V MELEQ, 210 metre boyunda, 26 metre genişliğinde ve 32 bin 600 ton yük taşıma kapasitesine sahip. Alternative Transport'un Türkiye - İtalya hattında hizmet verecek olan M/V MELEQ isimli Ro-Ro gemisi, 22 deniz mili hız yapacak şekilde dizayn edildi.

 

 

 

Alternative Transport Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul, 18 Kasım 2016 tarihinde M/V MELEQ isimli Ro-Ro gemisinin denize indrime töreninde yaptığı konuşmada, M/V MELEQ isminin babası merhum Bekir Musul'dan geldiğini belirterek, muhterem annesinin, babasına 'Melek' diye hitap ettiğini, bu nedenle bu ismi koyduklarını kendileri için çok anlamlı olduğunu söylemişti.

 

 

Kaynak: https://www.denizhaber.com.tr/turkiyenin-en-buyuk-ro-ro-gemisi-mv-meleq-alternative-transporta-teslim-edildi-haber-73779.htm